Lupte: Argint pentru România la Ranking Series Tirana. Kriszta Incze a urcat pe treapta a doua a podiumului

Lupte: Argint pentru România la Ranking Series Tirana. Kriszta Incze a urcat pe treapta a doua a podiumului
FOTO: FR Lupte

Componenta lotului naţional de lupte feminine, Kriszta Incze, a câştigat argintul la puternicul turneu Ranking Series desfăşurat la Tirana, Albania.

Sportiva din România a cedat lupta în finala mare a categoriei 65 kg în faţa vicecampioanei mondiale - Alina Kasabieva (UWW), după un meci intens şi disputat până în ultima secunda, scor 4-2.

Până în ultimul act, Kriszta a avut un parcurs de excepţie, reuşind victorii importante în faţa adversarelor din SUA şi Kazahstan (Emma Patricia Bruntil, Aizhan Suiduova).

România a obţinut încă un loc 5 în competiţia internaţională de la Tirana, prin sportiva Beatrice Ferent (55 kg), care a cedat lupta in finala mică pentru bronz (0-10 cu Ekaterina Verbina).

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră