Formaţia Ludogoreţ Razgrad a fost eliminată, joi seară, de echipa Levski Sofia, în sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, scor 6-5 la loviturile de departajare.

Înaintea prelungirilor, în minutul 90+5, Dragoş Grigore a ratat un penalti acordat pentru Ludogoreţ.

La loviturile de departajare, Grigore a marcat pentru Ludogoreţ, la fel şi Cosmin Moţi. Au mai înscris Swierczok, Oliveira şi Marcelinho, iar Tchibota a ratat.

Învingătorii au înscris prin Milanov, Goranov, Robertha, Spierings, Thiam şi Eyjolfsson.

Dragoş Grigore a fost integralist, iar Moţi a intrat pe teren în minutul 120. Celălalt român de la Ludogoreţ, Claudiu Keşeru, a jucat până în minutul 80.

În semifinalele Cupei Bulgariei s-au mai calificat formaţiile Lokomotiv Plovdiv, ŢSKA Sofia şi Botev Plovdiv.