Formaţia Paris Saint-Germain, liderul din Ligue 1, a remizat, sâmbătă seară, în deplasare, scor 1-1, cu echipa RC Lens, într-un meci din etapa a XVII-a a campionatului Franţei.

Lens a deschis scorul prin Fofana, în minutul 62. Pentru PSG a egalat Wijnaldum, în minutul 90+2.

Alte rezultate din Ligue 1:

Marseille – Brest 1-2

Au marcat: Da Silva ’29 / Faivre ’53 (penalti), Honorat ‘71

Lille – Troyes 2-1

Au marcat: Davis ’48, Giraudon ’85 (autogol) / Dingome ‘6

Partidele Saint-Etienne – Rennes, AS Monaco – Metz, Reims – Angers, Montpellier – Clermont, Lorient – Nantes, Nice – Strasbourg şi Bordeaux – Lyon sunt programate duminică.

PSG este lider în clasament, cu 42 de puncte, Pe locul doi este Olympique Marseille, cu 29 de puncte (16 jocuri), iar poziţia a treia este ocupată de Rennes, cu 28 de puncte (16 jocuri). Lens este pe 5, cu 27 de puncte.