Formaţia Manchester United a fost învinsă, marţi seară, în deplasare, cu scorul de 2-1, de echipa Young Boys Berna, într-un meci din grupa F a Ligii Campionilor, în care a condus cu 2-1.

Cristiano Ronaldo a deschis scorul prin Cristiano Ronaldo, în minutul 13.

Pentru Young Boys au încris Ngamaleu ’66 şi Siebatcheu ‘90+5.

În minutul 35, de la Manchester United a fost eliminat Wan-Bissaka.

În grupa G, FC Sevilla a remizat cu Salzburg, scor 1-1. Cele două goluri au fost marcate din penalti: Rakitic ’42 / Sucic ’21. Salzburg a mai beneficiat de două penaltiuri, în minutele 13 şi 36, însă acestea au fost ratate de Adeyemi şi de Sucic. În minutul 50, de la Sevilla a fost eliminat En-Nesyri.