Liga Campionilor: Învinsă cu 3-0 de Bodo/Glimt în turul optimilor, Sporting s-a impus marţi cu 5-0 şi s-a calificat în sferturi

Liga Campionilor: Învinsă cu 3-0 de Bodo/Glimt în turul optimilor, Sporting s-a impus marţi cu 5-0 şi s-a calificat în sferturi

Formaţia Sporting Lisabona s-a calificat, marţi seară, în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, trecând în optimi de Bodo/Glimt, deşi pierduse prima manşă cu 0-3.

Sporting s-a impus marţi, în retur, cu scorul de 5-0 după prelungiri.

Au marcat Inacio ’34, Goncalves ’61, Suarez ’78 (penalti), Araujo ’92 şi Nel ‘120+1.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră