Formaţia Manchester City a obţinut prima victorie în actuala ediţie a Ligii Campionilor, cu scorul de 2-1 (1-1), marţi, în deplasare, cu Hoffenheim, în etapa a II-a a Grupei F.

Belfodil a marcat pentru gazde, în minutul 1, Aguero '8 şi David Silva '87 au întors scorul pentru oaspeţi.

Învinsă în primul meci de Lyon, City a acumulat trei puncte. Hoffenheim are un punct.

4 iunie - Eveniment Profit.ro: Piaţa imobiliară românească sub spectrul crizei occidentale. Ediţia a IV-a. Parteneri: 123Credit, Cushman and Wakefield
6 iunie - Maratonul Energiei

Celălalt meci al grupei, Olympique Lyon - Şahtior Doneţk, se dispută de la ora 22.00.

În Grupa H, Juventus a învins, tot marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-0 (2-0), formaţia Young Boys Berna.

Toate golurile au fost marcate de Dybala, '5, '33 şi '69. Ali Camara (Berna) a fost eliminat în minutul 78.

Juventus are maximum de puncte, şase, iar Berna nu a obţinunt niciun punct.

Partida Manchester United - Valencia, din aceeaşi grupă, se joacă de la ora 22.00.