Echipa Leeds United, din liga a doua, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei, după ce a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2 la loviturile de departajare, formaţia Norwich City, tot din liga secundă, în optimile competiţiei, informează BBC.

La finalul celor 120 de minute, scorul a fost egal, 2-2. Pentru gazde au marcat Antonsson '43 şi Wood '109, în timp ce pentru oaspeţi au înscris Pritchard '12 şi Nelson Oliveira '99.

În sferturile de finală ale Cupei Ligii Angliei s-au mai calificat echipele Arsenal Londra, FC Liverpool, Hull City şi Newcastle United (liga a doua).

Partidele West Ham United - Chelsea Londra, Southampton - Sunderland şi Manchester United - Manchester City se vor disputa miercuri.