Lazio, adversara FCSB în 16-imile Ligii Europa, a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Fiorentina, în sferturile de finală ale Cupei Italiei.

Golul a fost marcat de Senad Lulici, în minutul 5. La gazde, fundaşul Ştefan Radu a jucat tot meciul.

Antrenorul formaţiei Lazio, Simone Inzaghi, a folosit următoarea echipă: Strakosha - Bastos, De Vrij, Radu - Basta, Parolo, Leiva, Milinkovici (Luis Alberto '87), Lulici - Felipe Anderson (J. Lukaku '59), Caicedo (Immobile '26).

În semifinale, Lazio va evolua cu AC Milan sau Inter Milano.

Formaţia FCSB va întâlni echipa Lazio, în 16-imile Ligii Europa, pe teren propriu, la 15 februarie, returul urmând să se dispute la Roma, în 22 februarie.