Formaţia Lazio, cu Ştefan Radu în teren în prima repriză, a înregistrat al doilea eşec consecutiv în Serie A, scor 1-2, în deplasare, cu Lecce, în etapa a XXXI-a.

Ştefan Radu a primit un cartonaş galben în minutul 44 şi a fost schimbat la pauză.

Pentru Lazio a marcat Caicedo (5), iar pentru Lecce au punctat Babacar (30) şi Lucioni (47).

Tot marţi se mai joacă meciul AC Milan-Juventus.

Partidele Fiorentina-Cagliari, Genoa-Napoli, Atalanta Bergamo-Sampdoria, Bologna-Sassuolo, AS Roma-Parma şi Torino-Brescia au loc miercuri, iar meciurile SPAL-Udinese şi Hellas Verona-Inter Milano se joacă joi.