Echipa spaniolă Atletico Madrid a încheiat la egalitate sâmbătă seara, în deplasare, scor 2-2, cu Almeria, echipa de pe ultimul loc în La Liga.

La Almeria, madrilenii au deschis scorul încă din minutul 3, prin Angel Correa, dar gazdele au egalat prin Luka Romero, în minutul 27. După pauză, Rodrigo De Paul a readus în avantaj echipa lui Simeone, în minutul 57, însă acelaşi Romero a egalat şapte minute mai târziu şi, în ciuda ratărilor din finalul meciului, rezultatul final a fost 2-2.

Portarul român Horaţiu Moldovan a rămas pe bancă la Atletico Madrid, echipă care are 52 de puncte şi ocupă locul 4 ăn clasamentul La Liga. Almeria e ultima clasată, fără victorie şi cu doar 9 puncte.