Inter Milano s-a calificat în semifinalele Ligii Europa, după ce a învins, luni, la Dusseldorf, cu scorul de 2-1 (2-1), pe Bayer Leverkusen, în turneul Final 8 al competiţiei.

Au marcat: Barella '15, Lukaku '21 / Havertz '24.

Două penaltiuri pentru Inter au fost anulate cu ajutorul VAR.

Formaţia din Milano va evolua în penultimul act cu învingătoarea din meciul FC Basel - Şahtior Doneţk, programat marţi.

Partida Mannchester United - FC Copenhaga a intrat în prelungiri. Scorul a fost egal, 0-0, după 90 de minute.

Câştigătoarea acestei întâlniri va evolua cu învingătoarea dintre Wolverhampton şi FC Sevilla, care va avea loc tot marţi.