Înot: David Popovici, aur şi record naţional la ştafetă 4x100 m liber, cu colegii de la CS Dinamo

Înot: David Popovici, aur şi record naţional la ştafetă 4x100 m liber, cu colegii de la CS Dinamo

David Popovici a câştigat şi vineri o medalie de aur la Campionatul Naţional pentru seniori, tineret şi juniori (bazin de 50 de metri).

Popovici a făcut parte din ştafeta de 4x100 m liber a CS Dinamo, care s-a impus la Otopeni cu timpul 3:18.19, record naţional. Componenţa a fost Denis Laurean Popescu, Bruno Santos Dutra, Alessandro Petrişor Vlad, David Popovici.

Pe locul doi s-a clasat ştafeta CSM Constanţa, cu timpul 3:26.11, iar pe trei a terminat Universitatea Cluj, cu timpul 3:32.48.

Zilele trecute, Popovici a câştigat şi aurul la 50 m liber şi la 200 m liber.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră