Ianis Zicu a preluat conducerea tehnică a echipei Metaloglobus

Ianis Zicu a preluat conducerea tehnică a echipei Metaloglobus

Clubul Metaloglobus a anunţat, joi, revenirea lui Ianis Zicu în funcţia de antrenor principal.

Fost internaţional român şi unul dintre cei mai apreciaţi jucători ai generaţiei sale, Ianis a avut o carieră importantă atât în fotbalul românesc, cât şi peste hotare.

Ianis Zicu se întoarce la clubul alături de care a scris deja istorie, ca tehnician. Sub conducerea sa, Metaloglobus a reuşit promovarea istorică în Superliga, la finalul sezonului 2024–25, performanţă care a marcat un moment de referinţă în existenţa clubului.

Astăzi începe un nou capitol. Cu aceeaşi ambiţie, aceeaşi pasiune şi aceeaşi dorinţă de performanţă, Ianis Zicu revine pe banca noastră, pregătit pentru provocările care urmează”, a precizat Metaloglobus.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor
Ultima oră