Handbal feminin: Gloria Bistriţa, victorie cu SCM Rm. Vâlcea şi detronează campioana CSM Bucureşti din fruntea clasamentului Ligii Naţionale

Handbal feminin: Gloria Bistriţa, victorie cu SCM Rm. Vâlcea şi detronează campioana CSM Bucureşti din fruntea clasamentului Ligii Naţionale
FOTO: Gloria Bistriţa

Echipa SCM Râmnicu Vâlcea a pierdut duminică, pe teren propriu, cu formaţia Gloria Bistriţa, scor 23-24 (14-9), în ultimul meci din etapa a XX-a a Ligii Naţionale. Gloria urcă pe primul loc al clasamentului, detronând campioana CSM Bucureşti, cu două etape înainte de finalul sezonului.

În urma rezultatului, Gloria Bistriţa adună 38 de puncte. Este urmată de CSM Bucureşti 37, Corona 30 şi SCM Rm. Vâlcea 25.

Din acest sezon mai sunt de disputat două etape, în 16 mai (etapa 21) şi în 22-23 mai (22).

În etapa 21, CSM Bucureşti joacă în deplasare la HC Zalău şi Gloria Bistriţa la Corona Braşov, iar în ultima rundă, campioana primeşte vizita echipei CSM Tg. Jiu, în timp ce formaţia bistriţeană joacă tot acasă, cu CSM Galaţi.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră