Gimnastică: Argint pentru Alexia Blănaru la FOTE

Gimnastică: Argint pentru Alexia Blănaru la FOTE

Gimnasta română Alexia Blănaru a cucerit medalia de argint la sărituri, în finala pe aparate a concursului de gimnastică din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului European (FOTE), de la Skopje.

Alexia Blănaru s-a clasat pe locul al doilea în finala de la sărituri, cu un scor de 13.349  puncte, iar Aniela Tudor a terminat concursul pe locul 4, cu 12.899 puncte.

Concursul a fost câştigat de gimnasta italiană Mia Proietti, iar pe locul al treilea s-a clasat Madita Mayr (Germania).

 

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră