Gigi Becali a declarat, vineri, că Florin Tănase nu merită banderola de căpitan, subliniind că aceasta va ajunge la Bogdan Planici sau Harlem Gnohere.
"Tănase o să frece banca. Dacă el în minutul 43 cere schimbarea. Nu ai avut ruptură sau ceva, mai joacă, mă, două minute. Când intru în vestiar mă duc şi îi zic: "Tu nu meriţi banderola". O să i-o dau fie lui Planici sau lui Gnohere, că marchează goluri. Sau lui Rusescu. O să văd, dar de la Tănase mi-am luat gândul, nu o să fie mare fotbalist. L-a lovit puţin şi a zis "Ia mai bine nu mai joc eu". Nu aţi văzut la el, una-două, mâinile sus", a spus Becali, la Digisport.
Florin Tănase a jucat 45 de minute în meciul cu Rapid Viena, câştigat de FCSB, scor 2-1, în returul play-off-ului Ligii Europa.
După ce în tur a fost învinsă cu 3-1, FCSB a ratat calificarea în grupele Ligii Europa.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.