Jucătoarea de tenis Georgia Andreea Crăciun, cap de serie numărul 8 şi locul 653 WTA, a pierdut, duminică, finala turneului ITF din Antalya (Turcia), dotat cu premii în valoare totală de 15.000 de dolari, informează site-ul itftennis.com.

Crăciun a fost învinsă, în finală, cu scorul de 6-3, 1-6, 7-5, după două ore şi 35 de minute, de Lisa Matviyenko (Germania), a şasea favorită a competiţiei şi poziţia 599 în ierarhia mondială.

În schimb, Georgia Andreea Crăciun, împreună cu Ilona Georgiana Ghioroaie, a câştigat proba de dublu din Antalya. Crăciun şi Ghioroaie au învins, în finală, cu scorul de 6-2, 6-4, cuplul Mariana Drazici/Emilie Francati (Croaţia/Danemarca), cap de serie numărul 3.