Echipa naţională U17 a României a terminat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 2-2, meciul amical cu echipa naţională U17 a Austriei.

Partida s-a disputat la Arad şi a fost a doua din „dubla” de pregătire cu naţionala similară a Austriei.

În meciul de vineri, oaspeţii au deschis scorul în minutul 4, prin Stoger. Tricolorii au reuşit să egaleze în minutul 40, prin Ianis Tarbă, iar în minutul 53 Darius Fălcuşan a adus în avantaj echipa noastră. Austria a egalat destul de repede, în minutul 57, prin Mankan.

Scorul final a fost 2-2, după ce, în primul amical disputat împotriva Austriei, România câştigase partida de miercuri cu scorul de 3-0.

Selecţionerul Ion Marin a început meciul cu următorul unsprezece: R. Munteanu – Chinteş, Fălcuşan (cpt.), Călugăr, M. Marin, Tarbă, Florea, D. Matei, Păcuraru, Lăpădătescu, Kodor.

Rezerve au fost C. Sandu – Shehait, Vermeşan, Chihaia, Pojar, Ureche, Dănilă, Preda, Cocoş.