Fostul baschetbalist Charles Oakley a fost arestat, în noaptea de miercuri spre joi, după ce a avut o altercaţie cu proprietarul echipei New York Knicks, James Dolan, în timpul meciului pierdut, pe teren propriu, cu scorul de 119-115, în faţa formaţiei Los Angeles Clippers, informează L'Equipe.
Oakley, care a jucat la New York Knicks în perioada 1988-1998, a criticat vehement în ultima perioadă conducerea echipei New York Knics. La meciul de miercuri seară, Oakley şi-a cumpărat bilet în apropierea proprietarului James Dolan şi a încercat să vorbească cu acesta în mai multe rânduri.
Dolan a cerut ca fostul baschetbalist să fie scos din sală, moment în care Charles Oakley s-a înfuriat şi a împins câţiva oameni de ordine în încercarea de a se apropia de proprietarul lui Knicks. După câteva momente de uluială, în care meciul a fost întrerupt, publicul de la Madison Square Garden a început să-i scandeze numele lui Oakley.
10 iunie Perspectivele macroeconomice şi fiscale ale României
În urma acestui incident, Charles Oakley (53 de ani) a fost arestat.
New York Knicks a suferit a 19-a înfrângere în ultimele 25 de meciuri şi se află pe locul 12 în Conferinţa de Est a NBA cu 22 de victorii şi 32 de înfrângeri.
Los Angeles Clippers a câştigat pentru a noua oară consecutiv în faţa celor de la New York Knicks.

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.