Fotbaliştii Florentin Matei (Apollon Limassol) şi Alexandru Mitriţă (Al Ahli) au înscris câte un gol pentru echipele lor în meciurile disputate duminică, în campionatul Ciprului, respectiv în Arabia Saudită.

Matei a marcat în minutul 77 al partidei de pe teren propriu cu AEL Limassol, scor 1-2. Românul a intrat pe teren în minutul 46. Pentru AEL au înscris Babic ’19 şi Riera ;81 (penalti). În minutul 73, Markovic (Apollon) a ratat un penalti).

În campionatul Arabiei Saudite, Al Ahli a învins cu scorul de 2-1 Al-Faisaly. Mitriţă a marcat golul de 2-1, în minutul 69. Au mai înscris Al Somah ’28 pentru echipa românului şi Tavares ‘90+5 pentru Al-Faisaly. Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 84.