Fenerbahce a învins Galatasaray şi este supercampioana Turciei

Fenerbahce a învins Galatasaray şi este supercampioana Turciei

Formaţia Fenerbahce a câştigat Supercupa Turciei, sâmbătă, învingând cu scorul de 2-0 echipa Galatasaray, în finala disputată pe Stadionul Olimpic Ataturk din Istanbul.

Golurile au fost marcate de Guendouzi ’28 şi Oosterwolde ’48.

În semifinale, luni şi marţi, Galatasaray a învins cu 4-1 Trabzonspor, iar Fenerbahce s-a impus cu 2-0 în faţa formaţiei Samsunspor.

Fenerbahce a încheiat pe locul 2 campionatul Turciei în 2025. Galatasaray a câştigat în sezonul 2024/2025 atât campionatul cât şi Cupa Turciei. Trabzonspor a jucat finala Cupei Turciei în 2025, iar Samsunspor a terminat campionatul pe locul 3.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră