Formaţia FC Botoşani a încheiat la egalitate, luni, pe teren propriu, scor 2-2, cu echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, în etapa a şasea a play-out-ului Ligii I. Gazdele au evoluat în inferioritate din minutul 49.

Pentru FC Botoşani au marcat Plămadă (18) şi Tincu (90+4), în timp ce pentru Sepsi au înscris Petrovkj (42) şi Simonovski (61).

Din minutul 49, FC Botoşani a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Plămadă, care a primit direct cartonaşul roşu pentru un fault asupra lui Fulop.

FC Botoşani: Cobrea - Dumitraş, Plămadă, A. Burcă, Acsinte - Oaidă, Achim (Tincu '53) - M. Roman, E. Rodriguez (Moruţan '81) - Axente (Golubovici '61). Antrenor: Costel Enache

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Martinez, Viera, Jure, Dima - Ghinga, Petrovikj - Kuku (De Oliveira '57), G. Rodriguez (Tandia '66), I. Fulop -Simonovski (Hadnagy '72). Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Plămadă '15, Golofca '79, Golubovici '79, Roman '90 / Simonovski '35, Fulop '56, De Oliveira '59, Jure '62, Petrovikj '66, Viera '79

Cartonaş roşu: Plămadă '49

Meciul a fost arbitrat de Sebastian Colţescu, ajutat de Daniel Mitruţi şi Adrian Popescu.

Rezervă a fost Dragoş Istrate, iar observatori Ioan Onicaş şi Bogdan Buhuş.