Formaţia FC Barcelona a remizat, sâmbătă, în deplasare, scor 2-2, cu echipa Espanol Barcelona, în etapa a XIX-a a campionatului Spaniei.

David Lopez a deschis scorul pentru Espanol în minutul 23, însă FC Barcelona a reuşit să revină şi să preia conducerea prin golurile marcate de Luis Suarez (50) şi Arturo Vidal (59).

În cele din urmă Espanol a reuşit egalarea prin golul lui Wu Lei, din minutul 88.

Din minutul 75, FC Barcelona a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Frenkie De Jong.

Meciurile Granada – Mallorca, Real Sociedad – Villarreal, Alavés - Betis Sévilla şi Celta Vigo - Osasuna se dispută duminică.