Echipa FC Argeş a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia UTA Arad, în etapa a XXXVI-a a Ligii a II-a.

Buhăescu '26 şi Vişa '73 au marcat pentru gazde, iar Oroian '90+3 a redus din diferenţă.

Într-un alt meci, ASU Politehnica Timişoara a învins, pe teren propriu, cu scorul de 4-3 (1-2), echipa CS Baloteşti. Oaspeţii, deja retrogradaţi în Liga a III-a, au condus cu 2-1 la pauză (Ignea '21 / Stoica '32, Marin '37), dar gazdele au întors scorul în repriza a doua (Ignea '66 - p, Mera '69, Scutaru '89 / Neagu '76).

Meciul Luceafărul Oradea - Farul a început al 13.00, iar partida Daco-Getica - Dacia Unirea Brăila va avea loc de la 14.00. Celelalte meciuri ale etapei vor avea loc duminică, luni şi marţi.