Clubul Eibar a anunţat, luni, că şase jucători din lotul echipei sunt infectaţi cu coronavirus, informează lequipe.fr.
Toţi au prezentat "simptome uşoare" în perioada sărbătorilor de Crăciun şi se află acum în izolare, în conformitate cu protocolul sanitar în vigoare. Starea lor de sănătate nu provoacă îngrijorare.
Eibar a retrogradat în liga a doua, la finalul sezonului trecut, iar acum luptă pentru promovare. Echipa bască ocupă locul al doilea, promovabil, cu 39 de puncte după 21 de etape. Tenerife, de pe locul al treilea, de baraj, este la un punct de Eibar. Lider este Almeria, cu 45 de puncte din 20 de meciuri.
Următorul meci al bascilor este programat, vineri, cu Real Sociedad II, pe teren propriu.




























