Echipa ucraineană Dinamo Kiev, pregătită de antrenorul român Mircea Lucescu, a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu formaţia Kolos Kovalivka.

Dinamo Kiev a deschis scorul în minutul 19 al partidei, prin golul lui Oleksandr Tymchyk, iar gazdele au reuşit să egaleze în minutul 51, după reuşita lui Valerii Luchkevych. Kievenii au rămas în zece din minutul 63, când Vladyslav Vanat a primit al doilea cartonaş galben, dar scorul nu s-a mai schimbat. S-a încheiat 1-1, iar Dinamo Kiev a ajuns la trei meciuri consecutive fără victorie în campionat.

După 12 etape Dinamo şi Mircea Lucescu sunt pe locul 7, cu 16 puncte, la zece puncte de lider.