FC Dinamo Bucureşti a pierdut (scor 0-1) partida amicală cu NK Lokomotiva Zagreb, locul 5 la finalul campionatul trecut în prima ligă a Croaţiei, disputată în această dimineaţă în cadrul stagiului de pregătire în Slovenia.

Unicul gol al meciului a fost marcat de mijlocaşul croat Luka Ivanusec în minutul 36.

În prima repriză, pentru Dinamo au jucat: Penedo Cano – Dudea, Nedelcearu, M. Popescu, St. Filip – Busuladzic, I. Şerban – Hanca, D. Nistor, Al. Dulca – Bawab.

În partea a doua au evoluat: Muţiu – Romera Navarro, Maric, R. Grigore, M. Oliva – Mahlangu, L. Gheorghe – Costache, Tîrcoveanu, Bumba – Nemec.

În următorul meci, Dinamo va întâlni, la 28 iunie, echipa NK Maribor (Slovenia, locul 1).