Formaţia Dinamo a învins echipa FC Hermannstadt, scor 2-1, sâmbătă, pe teren propriu, în etapa a VI-a a Ligii I. Sibienii au jucat în inferioritate numerică din minutul 56, după eliminarea lui Tsoumou.

Pentru Dinamo au marcat Salomao, în minutul 4, şi Pesici, în minutul 90+4, iar pentru FC Hermannstadt a înscris Nkololo, în minutul 48.

FC Dinamo Bucureşti: Penedo - Delorge, M. Popescu, Katsikas, R. Grigore (Pesici '75) - D. Nistor, Gomelt, Sg. Popovici - Hanca (Sorescu '65), D. Popa (Moldoveanu '58), Salomao. Antrenor: Florin Bratu

FC Hermannstadt: Căbuz - Al. Coman, Dandea, Mijuskovici, Tătar - Antonov, Dîlbea - Herghelegiu (Luis Alberto '90+1), Gh. Rusu (Blănaru '81), Nkololo (Petrescu '72) - Tsoumou. Antrenor: Alexandru Pelici

Cartonaşe galbene: Popescu '33, Hanca '62, Salomao '74 / Coman '49, Tsoumou '55, '56, Dandea '83, Mijuskovici '84

Cartonaş roşu: Tsoumou '56

Meciul a fost arbitrat de Andrei Chivulete, ajutat de asistenţii Valentin Avram şi Gabriel Stroe, iar rezervă a fost Andrei Antonie.

Observatori au fost desemnaţi Augustus Constantin şi Constantin Stătescu.