Jucătorii români Dennis Man şi Valentin Mihăilă au înscris pentru Parma, vineri, în primul meci al echipei în noul sezon de Serie B, 2-2 cu formaţia Bari

Man şi Mihăilă au fost titulari la Parma în meciul disputat vineri, în prima etapă din Serie B, împotriva echipei Bari.

Dennis Man a deschis scorul în minutul 3, după o pasă în adâncime a lui Vazquez. Bari a egalat în minutul 11, prin Antenucci, şi a preluat conducerea în minutul 35, la golul marcat de Folorunsho. În primul minut de prelungire al primei reprize, Valentin Mihăilă a egalat pentru Parma şi meciul s-a încheiat cu scorul de 2-2.

Man a fost înlocuit în minutul 71, de către Camara, iar Mihăilă a evoluat pe toată durata partidei.