Standard Liege a fost învinsă, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 5-2 (2-0), de Antwerp, în etapa a III-a a campionatului belgian de fotbal.

Elveţianul Michael Frey a marcat toate golurile oaspeţilor, în minutele 6, 37, 59, 61 şi 68.

Intrat în minutul 76, în locul lui Nicolas Raskin, Denis Drăguş a înscris în minutul 77, al doilea gol al gazdelor. Prima reuşită a formaţiei din Liege i-a aparţinut lui Muleka '55.

Jucătorul român a evoluat în toate cele trei etape scurse până în prezent din campionatul belgian, de fiecare dată ca rezervă.

Standard Liege şi Antwerp sunt vecine de clasament, pe locurile 10 şi 11, cu 4, respectiv 3 puncte. Nou-promovata Saint Gillois este lider provizoriu, cu şase puncte.