Denis Alibec a părăsit FCSB şi a revenit la Farul

Denis Alibec a părăsit FCSB şi a revenit la Farul

Clubul FCSB a anunţat, vineri, despărţirea de atacantul Denis Alibec. Acesta a revenit la Farul Constanţa.

“Campionii României anunţă transferul lui Denis Alibec la Farul Constanţa.

Clubul nostru îi mulţumeşte atacantului în vârstă de 35 de ani pentru contribuţie şi îi urează mult succes!”, a precizat FCSB.

Farul Constanţa a confirmat pe aplicaţia sa revenirea lui ALibec.

“Denis revine la Constanţa pentru a patra oară, la echipa care l-a format şi alături de care a devenit campion naţional în cel mai frumos sezon din istoria clubului, 2022-2023.

Experimentatul atacant cu 45 de partide în tricoul echipei naţionale se va alătura echipei în acest weekend şi ar putea debuta rapid ţinând cont de programul foarte dificil al echipei noastre în perioada următoare”, menţionează Farul.

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor