Dans sportiv: Patrick Berbece şi Andreea Sturzinschi, a treia medalie europeană în 2026: argint la tineret - latin

Dans sportiv: Patrick Berbece şi Andreea Sturzinschi, a treia medalie europeană în 2026: argint la tineret - latin

Sportivii dinamovişti Patrick Berbece şi Andreea Sturzinschi au cucerit medalia de argint la Campionatul European de tineret Latin din Calvia - Spania.

Pentru cei doi este a treia medalie din 2026, după argintul de la Europeanul de tineret Standard de la Chişinău şi bronzul de la Europeanul de tineret 10 Dansuri de la Cambrils (Spa).
Coordonatorul secţiei de dans sportiv de la Dinamo este Dan Marina.
viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor