Curtea de Apel Bucureşti a pronunţat, miercuri, soluţia în primul dintre cele două litigii privind mărcile “Rapid”, a anunţat FC Rapid.
“În acest prim dosar, FC Rapid 1923 a solicitat anularea mărcii verbale “Asociaţia Fotbal Club Rapid Bucureşti” (înregistrată în anul 2017), iar partea adversă a cerut instanţei anularea mai multor mărci, constând în embleme folosite anterior de clubul nostru, UFC Rapid şi Giuleştina”, a precizat gruparea bucureşteană.
Apelul FC Rapid 1923 a fost admis în totalitate, Curtea de Apel Bucureşti anulând marca Asociaţia Fotbal Club Rapid Bucureşti şi păstrând valabilitatea celorlaltor mărci din portofoliul achiziţionat de la societatea falimentară Rapid.
30 iulie - Maraton Profit News TV - Inteligența Artificială în Economie
În cel de-al doilea dosar, privind înregistrarea mărcii, constând în sigla actuală a clubului, soluţia urmează a fi pronunţată în zilele următoare.
![viewscnt](http://viewscnt.1616.ro/c.gif?id=20994474&pid=2701)
Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.