Cupa Mondială 2026: Meciul Mexic - Anglia, amânat pentru o oră din cauza vremii

Cupa Mondială 2026: Meciul Mexic - Anglia, amânat pentru o oră din cauza vremii

Meciul Mexic - Anglia, din optimile Cupei Mondiale, programat pe stadionul Azteca din Ciudad de Mexico, a fost amânat pentru o oră. Din cauza vremii nefavorabile, meciul va începe la ora locală 19.00 - ora 04.00, ora României.

”Din cauza condiţiilor meteorologice nefavorabile din Ciudad de México, inclusiv a riscului reprezentat de fulgere în vecinătatea stadionului, începerea meciului din optimile de finală ale Cupei Mondiale din 2026 dintre Mexic şi Anglia a fost amânată pentru ora 19.00, ora locală (04.00 - ora României). Siguranţa şi securitatea tuturor persoanelor reprezintă prioritatea FIFA. Mulţumim tuturor suporterilor pentru înţelegere şi cooperare”, a anunţat FIFA.

O furtună violentă s-a abătut asupra oraşului Ciudad de Mexico cu trei ore înainte de fluierul de start al meciului. Din această cauză, spectatorii nu au avut voie să urce în tribune la Stadionul Azteca, dar s-au putut adăposti de ploaie în coridoarele stadionului..

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Află mai multe despre
Recomandările editorilor