Echipele italiene Juventus Torino şi Inter Milano au încheiat la egalitate marţi, scor 1-1, meciul disputat la Torino, în prima manşă a semifinalelor Cupei Italiei. Trei jucători au fost eliminaţi în prelungirile meciului.

Meciul de la Torino s-a animat pe final. Mai întâi a marcat Juan Cuadrado, în minutul 83, pentru gazde. În minutul 90+3 torinezul Bremer a comis un henţ în careu şi Romelu Lukaku a transformat lovitura de pedeapsă acordată de arbitru. Imediat după gol Lukaku şi Cuadrado s-au contrat, au intervenit şi alţi jucători, iar arbitrul Davide Massa a scos de trei ori cartonaşul roşu. Au fost eliminaţi Cuadrado (Juventus) şi Lukaku şi Handanovic, de la Inter Milano.

Returul se va disputa miercuri, 26 aprilie, la Milano.

Miercuri, 5 aprilie, este programată a doua semifinală din Cupa Italiei, Cremonese – AC Fiorentina.