Formaţiile CSU Craiova şi Concordia Chiajna au obţinut victorii, joi, în stagiile de pregătire din Austria, respectiv Turcia, echipa olteană impunându-se în faţa grupării Slovan Liberec, scor 3-2, iar ilfovenii câştigând confruntarea cu o selecţionată africană, scor 2-0.

La meciul din Austria, primul gol al CSU Craiova a fost un autugol venit la începutul reprizei secunde, Au mai înscris Ivan '77 şi Drăghici '87.

Pentru CSU au evoluat: Calancea (Popescu '62) – Briceag, Popov, Acka (Hreniuc '70), Vătăjelu (Dumitraş '70) – Zlatinski (Drăghici '79), Screciu (Mateiu '70) – Băluţă (Manea '64), Bancu (Surugiu '70), Ivan (Petre '79) – Măzărache (Rocha '60).

În Turcia, la Bolu, pentru Concordia Chiajna au marcat Constantinescu '74 şi Cristea '78 (penalti).

Concordia a început cu următorul "11": Bălgrădean, Tincu, Mamele, Melinte, Feussi, Bucurică, Roşu, Madeira, Cristescu, Grădinaru, Pena. După pauză au mai jucat: Iacob, Albu, Odibe, Vagner, Andor, Serediuc, Cristea, Pană, Constantinescu, Răsdan.

În partea a doua a jocului, tehnicianul Emil Săndoi a trimis în teren doi jucători aflaţi în probe: Ciprian Dombrovoschi, 22 de ani, fundaş dreapa, ultima dată la Mesina, Italia şi croatul Mario Brkljaca, mijlocaş la închidere, 31 de ani, jucător care a mai evoluat la formaţiile CSKA Sofia, Hajduk Split sau Dinamo Zagreb.