Miercuri s-au disputat meciurile retur din sferturile de finală ale Cupei României la volei feminin. În semifinale s-au calificat echipele CSO Voluntari, Rapid Bucureşti, Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte.

Rezultatele înregistrate în partidele de miercuri sunt: CSO Voluntari - Dinamo Bucureşti 3-1 (1-3 în tur), Rapid Bucureşti - CS Medgidia 3-0 (1-3), Volei Alba Blaj - Dacia Mioveni 3-1 (3-0) şi CSM Târgovişte - CSM Lugoj 3-1 (3-1).

Cu dublă victorie în faza sferturilor de finală, în semifinalele Cupei României s-au calificat echipele Volei Alba Blaj şi CSM Târgovişte.

CSO Voluntari a obţinut calificarea la punctaveraj în disputa cu Dinamo Bucureşti, cinci puncte făcând diferenţa pentru semifinale. Şi Rapid Bucureşti a obţinut calificarea datorită unui set câştigat în tur, cumulat cu victoria de miercuri.

Turneul Final Four al Cupei României va avea loc în 12-13 martie.

În 2021, Cupa României a fost câştigată de Volei Alba Blaj după finala cu Dinamo Bucureşti (3-0).