Echipa Jiangsu Suning, antrenată de Cosmin Olăroiu, a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0), partida disputată, duminică, pe teren propriu, cu Shandong Luneng, în etapa a XXVII-a a campionatului chinez de fotbal.

Xie Pengfei a deschis scorul pentru gazde, în minutul 50, iar Lin Dai a egalat, în minutul 90+4.

Oaspeţii au rămas în zece jucători, în minutul 23, când a fost eliminat Liu Junshuai. Ei au mai pierdut un jucător în minutul 90+5, când autorul golului, Lin Dai, a primit al doilea cartonaş galben.

După acest meci, Jiangsu Suning rămâne pe locul 5, cu 44 de puncte, iar Shandong Luneng, pe 4, cu 45 de puncte. Lider este Guangzhou Evergrande, cu 63 de puncte, urmată de Shanghai SIPG, cu 62 de puncte şi Beijing Guoan, cu 61 de puncte.