Formaţia CFR Cluj a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CSM Poli Iaşi, în prima etapă a play-off-ului Ligii I, golul victoriei fiind marcat în minutul 90+3. În minutul 86, antrenorul clujenilor, Dan Petrescu, a fost trimis în tribune pentru proteste.

Pentru CFR au marcat Ţucudean (10) şi Omrani (90+3), în timp ce pentru CSM Poli Iaşi a înscris A. Cristea (84 - penalti).

1-0: Ţucudean a marcat în minutul 10, din centrarea lui Deac

1-1: Andrei Cristea a transformat o lovitură de la 11 metri acordată după un fault al lui Camora asupra lui Kizito

2-1: Omrani a adus victoria clujenilor în minutul 90+3

CFR Cluj: Arlauskis - C. Manea, Vinicius, A. Mureşan, Camora - Hoban, Djokovic (Costache '85) - Culio, Deac, Păun (Mailat '64)- Ţucudean (Omrani '73). Antrenor: Dan Petrescu

CSM Poli Iaşi:Rusu - Bosoi, Jagodinskis (Mendes '46), Frăsinescu, Bădic - Cioinac, Mihăescu (Kizito '78) - Platini, F. Zaharia, Chelaru - A. Cristea. Antrenor: Flavius Stoican

Cartonaşe galbene: Păun '62, Ţucudean '67/ Cristea '45, Chelaru '72

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin, ajutat de George Neacşu şi Gabriel Stroe.

Rezervă a fost Florin Marcu, iar observatori Iosif Olah şi Viorel Ilinca.