Baschet masculin: Rezultatele meciurilor de duminică din sferturile Ligii Naţionale

Baschet masculin: Rezultatele meciurilor de duminică din sferturile Ligii Naţionale
FOTO: Dinamo Bucureşti

Echipele U BT Cluj, CSM Oradea şi Dinamo Bucureşti au obţinut victorii, duminică, în meciul 2 din sferturile Ligii Naţionale. A debutat în play-off şi CSO Voluntari, care a pierdut pe teren propriu.

Rezultatele înregistrate în meciul 2 sunt: CSU Sibiu – U BT Cluj 84-87 (94-101 în primul meci, 0-2 la general), CSM Oradea – FC Argeş Piteşti 89-78 (85-79, 2-0 la general) şi Dinamo Bucureşti – Rapid Bucureşti 94-85 (83-85, 1-1 la general).

S-a jucat primul meci şi în seria CSO Voluntari – SCMU Craiova, scor 64-82. Meciul 2 este programat marţi.  

Meciul 3 din sferturile Ligii Naţionale este programat în 30 aprilie, iar confruntările 4-5 în 2 şi 6 mai. În seria CSO Voluntari – SCMU Craiova se va juca meciul 3 în 1 mai, iar următoarele două sunt programate în 3 şi 6 mai.

Campioana en-titre este U BT Cluj, care a câştigat în 2025 al cincilea titlu naţional consecutiv.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră