Atalanta a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (2-0), echipa Venezia, în etapa a XV-a a campionatului italian Serie A.

Au marcat: Pasalici '7, '12, '67, Koopmeiners '57.

Într-un alt meci din această etapă, Juventus a învins, în deplasare, cu 2-0 (1-0), echipa Salernitana, ultima clasată (opt puncte).

Au marcat: Dybala '21, Morata '70.

Alte rezultate de marţi:

Fiorentina - Sampdoria, scor 3-1 (3-1);

Au marcat: Callejon '23, Vlahovici '32, Sottil '45 / Gabbiadini '15.

- La oaspeţi, fundaşul Radu Drăguşin a intrat pe teren în minutul 71, în locul lui Bereszynski.

Verona - Cagliari, scor 0-0.

- la Cagliari, Răzvan Marin a jucat titular şi a fost schimbat în minutul 74 cu Dalbert.

În urma acestor rezultate, Atalanta ocupă locul 4 în clasament, cu 31 de puncte, la egalitate cu Inter, de pe locul 3, şi după formaţiile Napoli, 35 de puncte, şi AC Milan, 32 de puncte. Primele trei echipe nu au evoluat în această etapă.

Juventus ocupă locul 7, cu 24 de puncte, la egalitate cu Fiorentina, de pe locul 6, şi la un punct de AS Roma, de pe locul 5, care nu a jucat încă.

Sampdoria ocupă locul 15, cu 15 puncte, iar Cagliari este pe locul 19, penultimul, cu 9 puncte.