Meciul Astra Giurgiu - Viktoria Plzen, din etapa a patra a grupei E a Ligii Europa, a început. Pe Arena Naţională din Capitală sunt prezenţi aproximativ 1.500 de spectatori, dintre care 30 de fani cehi.

UPDATE: Astra Giurgiu a remizat, scor 1-1, cu Viktoria Plzen, în grupa E a Ligii Europa

Formaţia Astra Giurgiu a încheiat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul susţinut, joi, pe Arena Naţională, în compania echipei cehe Viktoria Plzen, în etapa a patra a grupei E a Ligii Europa

UPDATE: Astra Giurgiu şi Viktoria Plzen se află la egalitate la pauză, scor 1-1

Echipa Astra Giurgiu se află la egalitate la pauză cu formaţia cehă Viktoria Plzen, scor 1-1, în etapa a patra a grupei E a Ligii Europa

UPDATE: Viktoria Plzen a egalat în meciul cu Astra, scor 1-1. A marcat Krmencik în minutul 25

Echipa Astra Giurgiu a fost egalată de formaţia Viktoria Plzen, scor 1-1, în meciul din etapa a patra a grupei E a Ligii Europa.

Cehii au reuşit egalarea după o lovitură de cap a lui Krmencik, în minutul 25.

Astra deschisese scorul prin Stan, în minutul 19.

UPDATE: Astra a deschis scorul în meciul cu Viktoria Plzen. A marcat Stan în minutul 19

Echipa Astra Giurgiu a deschis scorul în partida cu Viktoria Plzen, din etapa a patra a grupei E a Ligii Europa.

Golul campioanei României a fost marcat de Stan, în minutul 19.

Formaţiile Astra Giurgiu şi Viktoria Plzen au început jocul în următoarele formule:

Astra Giurgiu: Lung jr. - Săpunaru, Geraldo, Oros - Al. Stan, Boubacar, Lovin, Junior Morais - Seto, Teixeira - Budescu. Antrenor: Marius Şumudică.

Viktoria Plzen: Kozacik - Reznik, Hejda, Hubnik, Limbersky - Hromada, Hrosovsky - Petrzela, Kace, Kovarik - Krmencik. Antrenor: Roman Pivarnik.

Partida este arbitrată de o brigadă din Israel, avându-l la centru pe Alon Yefet.