Echipa Astra Giurgiu a învins, joi, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-0), formaţia cehă Viktoria Plzen, obţinând astfel primele puncte în grupa E a Ligii Europa.

UPDATE 23.57: Astra Giurgiu a învins Viktoria Plzen, scor 2-1, şi a obţinut primele puncte în grupa E a Ligii Europa

Golurile învingătorilor au fost marcate de Alibec '41 şi Horava '64 autogol, în timp ce pentru gazde a înscris acelaşi Horava, în minutul 86.

UPDATE 23.50: Viktoria Plzen a redus scorul în partida cu Astra. A marcat Horava în minutul 86

Echipa Viktoria Plzen a redus din diferenţă în meciul cu Astra Giurgiu, scor 1-2, din etapa a treia a Grupei E a Ligii Europa.

Horava a marcat în minutul 86. El a ratat un penalti, dar mingea respinsă de Lung i-a revenit şi a reuşit să înscrie.

UPDATE 23.27: Astra Giurgiu conduce Viktoria Plzen, scor 2-0. Horava şi-a marcat în proprie poartă în minutul 64

Mijlocaşul Horava şi-a înscris în proprie poartă în minutul 64.

UPDATE: 22.52: Astra conduce la pauză echipa Viktoria Plzen, scor 1-0

UPDATE: 22.47: Astra Giurgiu conduce Viktoria Plzen, scor 1-0

Golul campioanei României a fost marcat de Alibec, în minutul 41, din pasa lui Budescu.

A început meciul dintre Victoria Plzen şi Astra Giurgiu

Formaţiile Viktoria Plzen şi Astra Giurgiu au început jocul în următoarele formule:

Viktoria Plzen: Kozacik - Reznik, Hejda, Baranek, Limbersky - Petrzela, Kace, Horava, Zeman - Duris, Bakos. Antrenor: Roman Pivarnik.

Astra Giurgiu: Silviu Lung jr. - Săpunaru, Geraldo, Fabricio - Lazici, Boubacar, Lovin, Seto, Junior Morais - Budescu, Alibec. Antrenor: Marius Şumudică.

Partida este arbitrată de o brigadă din Rusia, avându-l la centru pe Aleksei Eskov.