Formaţia AS Monaco a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Nantes, într-un meci din etapa a treia a campionatului Franţei. Este victoria cu numărul 1.000 în primul eşalon pentru AS Monaco.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Diop ‘5 şi Geubbels ’65. Pentru Nantes a înscris Blas, în minutul 62.

Alte rezultate din Ligue 1:

Lille – Metz 1-0

A marcat: Araujo ‘88

Nimes – Rennes 2-4

Au marcat: Cubas ’37, Ferhat ’55 / Guirassy ’12, ’40, Aguerd ’73, Bourigeaud ‘90+7

Lorient – Lens 2-3

Au marcat: Grbic ’14, Wissa ‘90+3 (penalti) / Kakuta ’31 (penalti), Medina ’34, Ganago ‘63

În minutul 90+2, de la Lens a fost eliminat Bade.

Angers – Reims 1-0

A marcat: Bahoken ‘55

În minutul 42, de la Reims a fost eliminat Faes. Şi de la gazde a fost eliminat un jucător, Thomas, în minutul 61.

Dijon – Brest 0-2

Au marcat: Perraud ’42, Cardona ‘90+5

În minutul 56, de la Dijon a fost eliminat Assale.

Partida PSG – Marseille are loc tot duminică.