Un suporter al echipei Amiens a căzut din tribună la meciul cu Brest din Ligue 1, fiind scos pe targă din stadion şi transportat de urgenţă la spital, informează lequipe.fr.

Incidentul a avut loc în minutul 29, la două minute după ce Otero a deschis scorul pentru gazde. Bărbatul a căzut din Tribuna Nord a Stade de la Licorne, de la o înălţime de trei metri şi a rămas nemişcat la sol. Fanii din zonă au intrat în panică şi au chemat paramedicii, care i-au acordat victimei peste cinci minute de îngrijiri medicale, înainte de a-l scoate din stadion.

Crainicul arenei a anunţat, la pauză, că suporterul a ajuns la spital şi este în stare de conştienţă.

Amiens a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, pe Brest, în etapa a XII-a a Ligue 1.