Fotbalistul echipei Kayserispor, Denis Alibec, a ratat un penalti la meciul câştigat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, în faţa formaţiei Yeni Malatyaspor, în etapa a XVIII-a a campionatului Turciei.

Alibec a ratat lovitura de la 11 metri în minutul 9. Un minut mai târziu, Kaya (Yeni Malatyaspor) a înscris unicul gol al partidei, în propria poartă.

Integralist la gazde, Alibec a primit un cartonaş galben în minutul 90+6. A jucat pe toată durata partidei şi Cristian Săpunaru.

Echipa din Kayseri ocupă locul 18 în clasament, cu 16 puncte, în timp ce Yeni Malatyaspor este pe 12, cu 21 de puncte.