Alexandra Cadanţu-Ignatik a fost eliminată în turul doi al calificărilor de la Wimbledon

Alexandra Cadanţu-Ignatik a fost eliminată în turul doi al calificărilor de la Wimbledon

Jucătoarea Alexandra Cadanţu-Ignatik a fost eliminată, miercuri, în turul doi al calificărilor de la Wimbledon.

Românca, favorită 24, a fost învinsă de poloneza Maja Chwalinska, locul 172 WTA, scor 6-2, 5-7, 6-2.

Pentru un loc pe tabloul principal, poloneza va lupta cu sportiva americană CoCo Vandeweghe, numătul 160 mondial.

 

viewscnt

Articolul de mai sus este destinat exclusiv informării dumneavoastră personale. Dacă reprezentaţi o instituţie media sau o companie şi doriţi un acord pentru republicarea articolelor noastre, va rugăm să ne trimiteţi un mail pe adresa abonamente@news.ro.

Recomandările editorilor
Ultima oră