Formaţia AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu rezervă, a învins, duminică seară, în deplasare, cu scorul de 3-1, echipa Napoli, într-un meci din etapa a opta a campionatului Italiei.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Ibrahimovici ’20, ’54 şi Hauge ‘90+5.

Pentru Napoli a înscris Mertens, în minutul 63.

În minutul 66, de la gazde a fost eliminat Bakayoko.

Tot duminică, Udinese s-a impus pe teren propriu în faţa echipei Genoa, scor 1-0.  A marcat De Paul, în minutul 34. În minutul 90+7, de la Genoa a fost eliminat Perin.

AC Milan este lider în clasament, cu 20 de puncte (şase victorii, două remize). Napoli este pe şase, cu 14 puncte.