Primarul Capitalei Nicuşor Dan a anunţat că podul principal din Parcul Tineretului care leagă Sala Polivalentă de întregul parc va fi deschis circulaţiei în luna mai. „Acesta nu a fost niciodată reparat de la construirea sa din anul 1974, fiind într-o stare avansată de degradare”, a mai precizat edilul general.
„Suntem aproape gata cu lucrările la podul principal din Parcul Tineretului care leagă Sala Polivalentă de întregul parc. Acesta nu a fost niciodată reparat de la construirea sa din anul 1974, fiind într-o stare avansată de degradare. După lucrările făcute, aleile de sub pod au devenit accesibile şi pentru familiile cu copii mici în cărucioare. Podul va fi redat publicului în luna mai”, a spus Nicuşor Dan, miercuri, într-o postare video pe contul de Facebook.




























