Primarul Capitalei Nicuşor Dan a anunţat că au fost începute lucrările necesare pentru montarea noilor echipamente de joacă în parcul Carol, în zona 11 iunie şi în zona statuilor Giganţii. El a mai spus că, în paralel, sunt făcute lucrări în parcurile Herăstrău şi Floreasca, iar de mâine şi în parcul Izvo
Edilul general a adăugat că echipele ALPAB au îndepărtat toate elementele de joacă vechi, precum şi suprafeţele de protecţie deteriorate şi pregătesc terenul pentru amplasarea echipamentelor noi, moderne care respectă toate normele de confort şi siguranţă.
„În paralel, se lucrează în parcurile Herăstrău şi Floreasca, iar de mâine şi în parcul Izvor”, a conchis Dan.




























